• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 02.02.2022 09:59

دلار در روز سه شنبه در کل طیف بازار به کاهش خود ادامه داد و شاخص دلار (DXY) بیشتر سودهای هفته گذشته را از دست داد. ریسک پذیری، تقاضا برای دلار را تضعیف کرد و بازدهی اوراق خزانه داری 10 ساله به زیر 1.8 درصد رسید که بیشتر بر این ارز فشار وارد کرد.

اوایل چهارشنبه، به نظر می رسید شاخص دلار (DXY) وارد مرحله تثبیت در بالای 96.00 شده است. علاوه بر این، بازار منتظر داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) منطقه یورو و گزارش گزارش نرخ اشتغال (ADP) در بخش خصوصی ایالات متحده است و در روز پنجشنبه جلسات بانک های مرکزی توجه بازار را به خود جلب کرده است.

جفت ارز (EUR/USD) در آستانه افتتاح جلسه اروپا در زیر سطح مقاوتی و فنی 1.1300 قرار دارد. انتظار می رود رشد شاخص قیمت مصرف کننده در منطقه یورو از 5 درصد در دسامبر به 4.4 درصد سالانه در ژانویه کاهش یابد. افزایش ضعیف تر تورم می تواند منجر به تضعیف تقاضا برای یورو شود.

جفت ارز یورو/دلارآمریکا همان طوری که در تحلیل قبلی پیش بینی شد به سطح مقاومتی 1.1270 رسید و در تلاش است تا این سطح را بشکند.

اگر این سطح شکسته شود و قیمتها بالای این سطح تثبیت شوند، احتمال ادامه رشد تا 1.1300 وجود دارد، اما از آنجایی که این سطح مقاوتی بسیار قویی است و ضمنا امروز گزارش تورم منطقه اروپا که انتظار کاهش آن میرود منتشر خواهد شد که، و در صورت کاهش تورم، یورو تحت فشار قرار خواهد گرفت، بنابراین احتمال رشد بیشتر بعید به نظر می رسد.

اما گر قیمتها به پایین سطح 1.1270 برگردند، احتمال ادامه افت تا 1.1185 وجود دارد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.