• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 09.02.2022 10:29

فایننشال تایمز روز چهارشنبه به نقل از تحلیلگران اعلام کرد، احتمال کاهش شدید برنامه محرک مالی بانک مرکزی اروپا (ECB) و انقباض پولی تهاجمی، سرمایه گذاران را با پیش بینی آشفتگی در بازار اوراق قرضه ایتالیا و یونان ترسانده است. تشدید سیاست بانک مرکزی اروپا ریسک بروز مشکلات مالی را افزایش می دهد.

اوراق قرضه دولتی منطقه یورو پس از نشست هفته گذشته بانک مرکزی اروپا، زمانی که کریستین لاگارد از رد احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری خودداری کرد، کاهش یافت ، زیرا بانک مرکزی با تورم بالا دست و پنجه نرم می کند.

برای سرمایه گذاران اوراق قرضه، این چشم انداز نگران کننده تر است، زیرا بانک مرکزی اروپا بارها تاکید کرده است که برنامه خرید گسترده اوراق قرضه خود را قبل از افزایش نرخ بهره کاهش خواهد داد.

سرمایه گذاران می توانند بار دیگر بر بدهی دلهره آور ایتالیا و یونان تمرکز کنند که به ترتیب حدود 160 درصد و 200 درصد از تولید ناخالص داخلی هستند.

شاخص دلار آمریکا پس از افزایش جزئی در روز سه‌شنبه نزدیک به 95.50 تثبیت می‌شود و سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر حراج اوراق خزانه 10 ساله قبل از انتشار آمار تورم مهم در روز پنجشنبه هستند.

احساسات بازار در آغاز جلسه اروپا صعودی باقی می ماند و معاملات آتی سهام ایالات متحده 0.3٪ تا 0.5٪ افزایش یافت. بازدهی 10 ساله خزانه داری که در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود از آگوست 2019 به 1.97 درصد رسید، صبح چهارشنبه بیش از 1 درصد کاهش یافت و به 1.94 درصد رسیدبه نظر می رسد کاهش نگرانی ها از درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین باعث ایجاد ریسک می شود.

هیچ داده اقتصادی مهمی در مورد منطقه یورو برای امروز برنامه ریزی نشده است و احتمالاً این جفت در مرحله تثبیت باقی بماند.

از نقطه نظر فنی، سطح کلیدی برای این جفت ارز سطح 1.1420 است شکست رو به بالا و یا رو به پایین این سطح می تواند تعیین کننده مسیر بعدی قیمتها باشد.

برای سناریوی گاوی صعود قیمتها تا 1.1450 – 1.1485 و برای سناریوی خرسی افت قیمتها تا 1.1383 – 1.1360 پیش بینی می شود.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.