• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 11.02.2022 11:26

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا گفت: افزایش عجولانه نرخ بهره کلیدی بانک مرکزی اروپا در این مرحله، تورم بالای بی سابقه در منطقه یورو را کاهش نمی دهد و تنها به اقتصاد آسیب می رساند. او اضافه کرد که من مطمئن هستم که تورم در طول سال کاهش خواهد یافت.

پس از اینکه داده ها از ایالات متحده نشان داد که CPI سالانه در ژانویه به بالاترین حد خود در چهل سال اخیر یعنی 7.5 درصد صعود کرد و بازدهی خزانه داری بالاتر رفت و همه اینها باعث تقویت دلار و فشار بر یورو شد. شاخص احساسات مصرف کننده فوریه دانشگاه میشیگان امروز منتشر خواهد شد. FOMC گزارش سیاست پولی شش ماهه خود را به کنگره ارائه خواهد کرد.

جفت ارز EUR/USD در آغاز جلسه اروپا تحت فشار نزولی باقی ماند. داده های آلمان نشان داد که شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده در ژانویه 5.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که مطابق با برآوردهای اولیه و انتظارات بازار بود.

به نظر می رسد کاهش ترس از درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین باعث بازگشت ریسک پذیری می شود. هیچ داده اقتصادی مهمی در مورد منطقه یورو برای امروز برنامه ریزی نشده است و احتمالاً این جفت در مرحله تثبیت باقی بماند.

در حال حاضر سطح حمایتی 1.1383 مانع افت بیشتر قیمتهای این جفت ارز شده است و شرایط فعلی بیشتر شبیه به یک رئند جانبی و اصلاح قیمت است.

در صورت شکست رو به پایین این سطح احتمال افت بیشتر تا 1.1360 – 1.1300 وجود دارد. اما اگر قیمتها از سطح 1.1383 انعکاس پیدا کند،احتمال رشد تا 1.1420 – 1.1450 وجود دارد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.