• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 14.02.2022 10:21

در میان نگرانی‌ها نسبت به درگیری نظامی روسیه و اوکراین، سرمایه‌گذاران در اوایل روز دوشنبه محتاط هستند. تقویم اقتصادی امروز ضعیف است و اخبار مهمی منتشر نمی شود.

احتمالاً اصلی ترین نیروی محرکه بازارهای مالی ریسک پذیری سرمایه گذاران خواهد بود. علاوه بر این، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) و جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، قرار است امروز سخنرانی کنند.

اواخر جمعه شب، چندین خبرگزاری گزارش دادند که انتظار می رود روسیه در اوایل این هفته به اوکراین حمله کند. کاخ سفید در آخر هفته اعلام کرد که ایالات متحده به هر گونه تجاوز روسیه به اوکراین «به سرعت و قاطعانه پاسخ خواهد داد». جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به سی ان ان گفت که تهاجم ممکن است قبل از 20 فوریه رخ دهد.

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده که تقریباً 6 درصد در روز جمعه کاهش یافت، امروز با 2 درصد افزایش به 1.95 درصد رسید. شاخص دلار آمریکا که وضعیت دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی ارزیابی می کند، پس از افزایش 0.5 درصدی در هفته گذشته، نسبتا آرام است و در حدود 96.00 معامله می شود.

جفت ارز EUR/USD عصر جمعه به شدت کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته در 1.1329 رسید. این جفت در صبح امروز دوشنبه به صورت جانبی و نسبتاً فشرده زیر سطح 1.1350 معامله می شود.

در حال حاضر سطح حمایتی 1.1340 مانع افت بیشتر قیمتهای این جفت ارز شده است اما در صورت شکسته شدن رو به پایین این سطح احتمال افت بیشتر تا 1.1320 – 1.1300 و حتی 1.1270وجود دارد. اما اگر قیمتها از سطح 1.1340 انعکاس پیدا کنند،احتمال رشد تا 1.3830 وجود دارد.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.