• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 21.02.2022 09:37

تشدید تنش های ژئوپلیتیکی در آخر هفته با تمدید مانوروهای نظامی روسیه و بلاروس در شرق اوکراین باعث شد بازارها هفته را با احتیاط آغاز کنند. با این حال، خبر موافقت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با همتای روسی خود، ولادیمیر پوتین، آرامش را به همراه داشت و اجازه بازگشت ریسک پذیری را داد.

بازارهای ایالات متحده به مناسبت روز جشن "رئیس جمهور" در روز دوشنبه بسته خواهند بود. IHS Markit قرار است گزارش های اولیه فوریه را در مورد شاخص فعالیت تجاری در بخش تولید و خدمات در آلمان، منطقه یورو و بریتانیا منتشر کند. فعالان بازار همچنین عناوین مرتبط با بحران روسیه و اوکراین را زیر نظر خواهند داشت.

کاخ سفید تایید کرده است که در صورت عدم تهاجم به اوکراین، بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در نشست سران گروه ۷ روز پنجشنبه با پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دیدار کند. به نظر می‌رسد این تحول خوش‌بینی را احیا کرده است که مناقشه روسیه و اوکراین را می‌توان از طریق دیپلماسی حل کرد.

در همین حال، رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، یکشنبه اعلام کرد که در صورت حمله روسیه به اوکراین، دسترسی این کشور به بازارهای مالی بین‌المللی قطع خواهد شد و از صادرات کلیدی محروم خواهد شد.

رویترز گزارش داد که دولت بایدن بسته اولیه تحریم ها را علیه روسیه تهیه کرده است که بانک های آمریکایی را از پردازش تراکنش با بانک های روسی منع می کند.

شاخص دلار آمریکا که هفته جدید را بالای 96.00 آغاز کرد، در محدوده منفی 95.80 باقی ماند که نشان دهنده تاثیر منفی بهبود جو بازار بر این ارز است.

 

بازگشت ریسک پذیری نسبی پس از این خبرها باعث شد تا جفت ارز EUR/USD با یک شکاف نزولی خفیف باز شود و قبل از بهبودی به 1.1310 سقوط کرد. در زمان نگارش این مقاله، این جفت ارز با کمی صعود در محدوده بالای 1.1360 معامله می شود.

در صورت شکسته شدن کامل رو به بالای سطح 1.1380 احتمال قیمتها تا 1.1400 – 1.1420 وجود دارد.

اما اگر سطح حمایتی 1.1360 شکسته شود احتمال افت مجدد تا 1.1340 – 1.1320 وجود دارد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.