• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 31.01.2022 11:06

در حال حاضر بازارها 5 افزایش 25 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو را در قیمت ها لحاظ می کنند. البته اگر بازار شروع به تجدید نظر در انتظارات خود برای سرعت انقباض کند، دلار ممکن است عقب نشینی کند.

پس از تغییر چشمگیر جمعه گذشته در وال استریت، که ناشی از رشد درآمد شرکت اپل بود، احساسات بازار جهانی همچنان صعودی است. البته علیرغم روحیه مثبت، تجارت کند است.

تعدادی از بازارهای آسیایی از جمله چین برای سال نو تعطیل هستند. به نظر می رسد معامله گران از شاخص مدیران خرید (PMI) ضعیف تجاری چین در ماه ژانویه چشم پوشی کرده اند، که ترس از کاهش رشد اقتصادی در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را برجسته می کند.

سرمایه گذاران نیز توجه زیادی به بحران اوکراین دارند. روسیه نیروهای بیشتری را در امتداد مرز اوکراین مستقر کرده است. ایالات متحده و متحدانش در ناتو همچنان انتظار تهاجم روسیه را دارند. سناتورهای آمریکایی به توافق بر سر لایحه تحریم روسیه به دلیل اقداماتش در اوکراین در این هفته نزدیک هستند.

در همین حال، آرامش در بازارها در آستانه نشست های بانک های مرکزی مطرح (RBA، بانک انگلستان و ECB) که برای پایان این هفته برنامه ریزی شده است، حاکم است. گزارش مهم حقوق و دستمزد در بخش غیرکشاورزی ایالات متحده روز جمعه منتشر می شود.

در بحبوحه کاهش تقاضا برای دارایی های مطمئن، شاخص دلار آمریکا از بالاترین سطح خود از جولای 2020 عقب نشینی کرد. تمرکز روی داده‌های مربوط به تولید ناخالص داخلی منطقه یورو و داده‌های اولیه در مورد شاخص قیمت مصرف‌کننده در آلمان است.

جفت ارز یورو/دلارآمریکا پس از سقوط شدید روزهای گذشته سعی در اصلاح موقعیت خود دارد و گویا سطح 1.1150 را شکسته و به سمت سطح مقاومتی 1.1185 حرکت میکند.

اگر سطح 1.1185 شکسته شود و قیمتها بالای این سطح تثبیت شوند، احتمال ادامه رشد تا 1.1235 وجود دارد.

اما گر قیمتها به پایین سطح 1.1150 برگردند و فعالیت تجاری زیر این سطح شروع بشود، احتمال شکسته شدن سطح حمایتی 1.1120 و ادامه سقوط تا 1.1050 وجود دارد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.