• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 14.01.2022 11:24

دلار صبح پنجشنبه در کل طیف بازار نسبتا ثابت ماند، با این حال، گزارش PPI منجر به کاهش بازده اوراق خزانه و شاخص دلار شد. PPI سالانه رشد را از 9.8 درصد در نوامبر به 9.7 درصد در دسامبر کاهش داد، در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله نزدیک به 2 درصد کاهش یافت.

جفت ارز یورو/دلار توانست از این فرصت استفاده کند و به بالاترین حد خود در چند ماه اخیر برسد. اما امروز به نظر می رسد که روند رشد این جت ارز کمی کند شده است و چشم‌انداز فنی کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که این جفت ارز ممکن است ابتدا قبل از جهش بعدی، روند اصلاحی داشته باشد.

امروز ایالات متحده قرار است داده‌های مربوط به خرده‌فروشی و تولید صنعتی در ماه دسامبر و اعتماد مصرف‌کننده را از دانشگاه میشیگان برای ژانویه منتشر کند.

انتظار می‌رود که خرده‌فروشی در ماه دسامبر ثابت بماند و میزان بالاتر از حد انتظار، می‌تواند از ارزش دلار در آستانه آخر هفته حمایت کند. با این حال، واکنش به این گزارش باید کوتاه مدت باشد. احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس هنوز 83 درصد است، اما معامله گران در تلاش هستند تا ارزیابی کنند که در صورت کاهش فشار قیمت در نیمه دوم سال، سیاست سختگیرانه فدرال رزرو تا چه حد تهاجمی خواهد بود.

یورو ممکن است در آینده نزدیک به رشد خود در برابر دلار ادامه دهد، با این حال، نباید خیلی انتظار روند صعودی چشمگیری را برای EUR/USD داشت.

قیمتها به صورت کامل هنوز موفق به شکستن سطح مقاوتی 1.1450 نشدند. در صورت تشکیل کندل بعدی در بالای این سطح احتمال رشد تا 1.1500 و حتی 1.1526 وجود دارد.  

اما اگر قیمتها به پایین سطح 1.1450 برگردند در این صورت احتمال افت تا 1.1420 و در ادامه 1.1380 وجود دارد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.