• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 16.02.2022 10:08

در بحبوحه افزایش امیدها در باره کاهش تنش بین روسیه و اوکراین، که باعث شد ریسک پذیری بر بازارهای مالی در روز سه شنبه برگردد، و این تاثیر مثبت را می شود هم در جفت ارز یورو/دلار و هم در احساسات بازار مشاهده کرد.

با این حال، سرمایه گذاران در اوایل روز چهارشنبه پس از اینکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که حمله روسیه به اوکراین هنوز بسیار محتمل است، محتاطانه عمل کردند.

داده های ژانویه در مورد خرده فروشی و تولید صنعتی ایالات متحده منتشر خواهد شد. مهمتر از آن، فدرال رزرو ایالات متحده صورتجلسه ژانویه را منتشر خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه گفت روسیه نمی‌خواهد با اروپا وارد جنگ شود و اعلام کرد که تصمیم برای «خروج بخشی از نیروها» گرفته شده است. بعداً در همان روز، پوتین گفت که آنها از تضمین‌هایی مبنی بر عدم عضویت اوکراین در آینده نزدیک به ناتو راضی نیستند.

با این حال، شاخص های اصلی وال استریت در روز سه شنبه بیش از 1 درصد افزایش یافت، در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده 3 درصد افزایش یافت. اما شاخص دلار آمریکا همچنان تحت فشار است.

جفت ارز EUR/USD از بهبود جو بازار استفاده کرد و روند صعودی خود را ادامه می دهد. یورواستات اطلاعات مربوط به تولید صنعتی ماه دسامبر را در طول جلسه اروپا منتشر خواهد کرد.

همانطوری که در تحلیل قبلی پیش بینی شد سطح مقاومتی 1.1340 شکسته شد و قیمتها تا سطح مقاومتی 1.1380 رشد کردند.

اگر این سطح مقاوتی شکسته شود هدف بعدی خریداران سطح مقاومتی 1.1400-1.1450 خواهد بود.

اما اگر قیمتها به پایین سطح 1.1360برگردند در این صورت احتمال افت قیمت تا 1.1320-1.1300 وجود دارد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.