• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 08.02.2022 09:56

امروز، در آستانه نشست اروپا، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به رشد خود ادامه می دهد، در حالی که تمایل فزاینده بانک های مرکزی پیشروی جهانی به اتخاذ موضع تهاجمی تر در مورد سیاست های پولی وجود دارد.

بازده اوراق قرضه 10 ساله دیروز پس از یک مکس کوتاه رشد را از سر گرفت و به بالاترین سطح از دسامبر 2019 یعنی 1.95 درصد رسید. با افزایش بازدهی خزانه داری آمریکا، دلار تقویت می شود.

تراز تجاری دسامبر، شاخص اعتماد تجاری NIFB و شاخص اعتماد اقتصادی IBD/TIPP امروز بعدازظهر در اخبار اقتصادی ایالات متحده گنجانده خواهد شد.

در بحبوحه تقویت دلار و اظهارات کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، جفت ارز EUR/USD سقوط می کند. لاگارد در سخنرانی خود در پارلمان اتحادیه اروپا گفت هیچ نشانه‌ای از تورم بالاتر از هدف 2 درصد در میان مدت وجود ندارد.

لاگارد تکرار کرد: «بیش از هر زمان دیگری، ما نیاز به حفظ انعطاف‌پذیری و آزادی انتخاب در اجرای سیاست‌های پولی داریم».

از نقطه نظر فنی، سناریوی نزولی برای این جفت ارز در اولویت است. اگرسطح حمایتی 1.1420 شکسته شود و قیمتها زیر این سطح تثبیت شوند، احتمال ادامه افت تا 1.1383 و 1.1360 وجود دارد.

اما اگر قیمتها به بالای سطح 1.1420 برگردند، احتمال ادامه رشد تا 1.1450 و 1.1500 وجود دارد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.